IRC Komutları | Chat Sohbet, Kaliteli Chat Sitesi Seviyeli Sohbet Odaları, mIRC Sohbet IRC Komutları « Chat Sohbet, Kaliteli Chat Sitesi Seviyeli Sohbet Odaları, mIRC Sohbet
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir
bayan uyeler

IRC Komutları

Anasayfa > Help > IRC Komutları
kiz sohbet

IRC Komutları, ChanServ Komutları, NickServ Komutları, MemoServ Komutları, Telnet Komutları, OperServ Komutları

NickServ Nedir? ChanServ Nedir? MemoServ Nedir? OperServ Nedir? IRC NickServ,  ChanServ,  MemoServ, OperServ  Komutları hakkındaki temel IRC komut bilgileri.

 

NickServ Nedir? NickServ Ne İşe Yarar?

NickServ Servisi Rumuz yani Kullanıcı Nicklerini Koruma altına alarak Kayıt etmedir. NickServ Nicklerin işlemleri için kullanılmaktadır. NickServde yapabileceginiz özellikleri sıralamak gerekirse başlıca yapabilecegimiz komut dizinleri şunlardır arkadaşlar.

Nick Şifreleme, Nick Şifresine Girme, Drop, Nick Bilgisi Edinme, Kill Koruması, Nick Şifresi Değiştirme, Nicke Url Adresi Ekleme, Nicke Email Adresi Ekleme, Dil Şeçeneği-Language, Güvenlik Ayarı-Secure, Özel ve Gizli Ayar-Private, Nickin Gizlilik Ayarı-Hide, Nickin Erişim Listesi-Access, Kill Ayarını Geçiçi Aktifleştirme-Recover, Asılı Nicki Düşürme-Ghost, Nickservdeki Nicki Bırakma-Release, Nicke Başka Nick Bağlama-Link, MainNick, Nick Kullanım Kontrolü-Status, Kanallarını ListeLeme-Listchans, Auth Kodu Gönderimi-Auth Kodu, Auth Kodu Tanıtma, TimeZone, Kanallara Otomatik Giriş-Ajoin, Komut kontrol olarak kullanılmaktadır.

Chanserv Nedir? ChanServ Ne İşe Yarar?

ChanServ Servisi Kanalları Korumak Kanal Kullanıcıları User, Vop, Aop, Sop ve Founderler için kullanılışı daha keyifli hale getirmiştir. ChanServ Kanal Çalınmalarını önlemek için en güzel önlem yöntemidir ve her daimde bir çok degişiklik yapılarak Güncellenmektedir ChanServ arkadaşlar.

Kanal Şifreleme, Set Komutu, Founder Değiştirme-Set Founder, Şifre Değiştirme -Set password, Kanal Açıklaması-desc, Kanal Mod Ayarı-Mlock, Op Koruması-Secureops, Topici Hafızada Tutma-keeptopic, Url Adresi Belirleme, Email Adresi Belirleme, Kanalda Kısıtlı Giriş-Restricted, Topic Kilidi Koyma-topiclock, Op Koruması-Leaveops, Güvenlik Ayarı-Secure, Özel ve Gizlilik Ayarı-Private, Opnotice, Access İşlemleri, Sop Ekleme ve Silme, Aop Ekleme ve Silme, Vop Ekleme ve Silme, Akick İşlemleri, Kanal Kaydını Silme-Drop, Kanal Şifresine Girme-Identify, Chanservden op, deop, voice, Kanal Bilgisi Edinme-Info, Autoop-Voice Modlarını Koruma-Enforce, Chanserv Mesajı-ENTRYMSG, Invite Ek Modu-invites, Unban Ek Modu-Exception, Kanal Ayarlarını ve Bilgilerini Gizleme-Hide, Ban Açma-Unban, Davet Etme ve Ban Açma-Invite, Temizleme ve Toplu İşlemler-Clear, Koruma-Protect, Komut kontrol olarak kullanılmaktadır.

Memoserv Nedir? MemoServ Ne İşe Yarar?

MemoServ Servisi Kanalda yani IRC serverinde olamayan bir kullanıcı ile haberleşme o kullanıcıya mesaj bırakma mesaj almayı sağlayan bir servis ağıdır aslında peki bu servis agında neler yapılır şöyle bir bakalım arkadaşlar.

Gönderme, Listeleme, Okuma, Silme, Nomemo, Ignore, Limit, İsaretleme, Notify, Maile Yönlendirme, Komut kontrol olarak kullanılmaktadır.

OperServ Nedir? OperServ Ne İşe Yarar?

OperServ IRC Sunucularında Oper ve Adminlerin Kullandığı bir sistem olmaktadır. OperServ ile kanal founderi, aop ve sopların erişimine ulaşamadıkları servisleri kullana bilinmektedir. Sunucu güvenliğinde adminlere çok buyuk kolaylıklar sunmaktadır. Komut kontrol olarak kullanılmaktadır. OperServ Komutları Sunucu Sahibi başta olmak üzere tüm adminler kullana bilir. Her adminin kendine göre flagı vardır örnek verecek olursak server admin ile net admin aynı flagda olmaması gibi.

Whois yazmak – Whois çekildiğinde gözükecek bir mesaj yazmak
/os raw swhois nick: mesaj
Servicesbotları kanla almak
/OperServ raw :nick join #kanal
servicesbotların nicklerini degişme
/OperServ raw :botunnicki nick yeninick
Servicies yada başkasını oper yapmak
/os raw svsmode Nick +NTOAaoyt

Bu örnekler haricinde Gline, Zline, Akill , kill vb birçok örnekleri olmaktadır arkadaşlar.

 

Ekleyen : - Tarih: 11 Ağustos 2017 - 20:45 - Okunma Sayısı : 1.604 views
Google
kiz sohbet

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

aRmoR

11 Ağustos 2017 - 21:10

bu tür konuların paylaşılması sohbet sitesi kullanıcıları için çok iyi

GizEMm

11 Ağustos 2017 - 21:14

Elinize kolunuza sağlık 🙂 bilgilendirmeler için tskler

Samuray

11 Ağustos 2017 - 21:17

Ne demek Gizem işimiz bu yazmassak duramıyoz 🙂

Diloy

11 Ağustos 2017 - 21:29

Ilgilenenler icin bilgilendirici..
Emegine saglik..

niko

11 Ağustos 2017 - 21:38

Bu tür bilgilendirmeleri yaptığın için sana teşşekkür ediyoruz bu biz sohbet kullanıcıları için çok yararlı böyle bilgilendirmelerin devamını dileriz bilmeyen arkadaslarin bu bilgilere göre yürümesi kolaylaşacak ve daha guzel sohbetlere daha güzel dostluklarla yarar sağlayacaktır tesekkurler SAMURAY

MuhendisKiz

11 Ağustos 2017 - 21:39

Çok güzel bir site emeğinize sağlık.

Atakan

11 Ağustos 2017 - 21:41

Sohbet odalarını işgal edenler için ehemmiyeti olan bir konu ve gerçekten gerekli bilgiler.. Şimdiden teşekkürler..

Srcn

11 Ağustos 2017 - 22:10

IRC komutları uçsuz bucaksız bir deniz gibidir. İnsan zekasına iyi geldiğini söyleyebilirim. Bu komutlar sayesinde beyin jimnastiği yapabilirsiniz. Yaklaşık 9 yıldır komutlarla uğraşırım ve bir çok faydasını gördüm. Ayrıca sohbet sitelerinde takılıyorsanız başkalarına bağımlı kalmamak adına öğrenmenizi tavsiye ederim.

Samuray

13 Ağustos 2017 - 18:46

Gelecek yapay zekaya baglıdır sercan bunu unutmamak lazım, Harbi komutları yazıyozda arada bizde unutunca bakıyoz daha iyi oluyor işte ozaman 🙂

Dem

11 Ağustos 2017 - 22:25

Bilmeyenler icin cok güzel bilgiler emege saygimiz sonsuzdur tsk ederiz bu degerli bilgiler icin


yetiskin sohbetmirc indir

SİTE KATEGORİLERİ

Site içi Kategorilerimiz

SAMURAY TOP 10 LİSTESİ

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

En çok yorumlanan, en popüler olanlar.

SAMURAY.ORG SİTE ETİKETLERİ

Site içi Kullanılan Etiketlerimiz

SAMURAY SOHBET CHAT ODALARI

Samuray.ORG Chat Sitesi Sohbet Odaları, Uzak Dogu Spor Tutkunları Sohbet Eğlence Platformu, Samurai FM Dinle, Samurai Oyun Oyna, Samuray Arkadaşların Bu Ağda. Samuray, Samuray Nedir, Samuray Sohbetleri, Sohbet, Chat, Sohbet Odası, Sohbet Odaları, Sohbet Sitesi, Muhabbet, Chat Sitesi, Chat Sohbet, IRC Sohbet, mIRC Sohbet,
Samurai Sohbet, Chat Kanalı, Mobil Sohbet, Gezgin Sohbet, Samuray mIRC İndir, Samurai mIRC Yükle

Samuray.Org Son Olarak itibari ile guncellenmistir.