IRC MemoServ Komutları | Chat Sohbet, Kaliteli Chat Sitesi Seviyeli Sohbet Odaları, mIRC Sohbet
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz
mirc indir
bayan uyeler

IRC MemoServ Komutları

Anasayfa > Help > IRC MemoServ Komutları
kiz sohbet

IRC MemoServ Komutları Samuray.Org Help Departmanı

MemoServ Komutları, MemoServ Nedir, MemoServ  Ne İşe Yarar, Memo Gönderme, Memo Listesini Görüntüleme, Memoları Okuma, Memo Silme, Memoyu Kapatma, Memo Engelleme, MemoServ Limit Bırakma, Memoları İşaretleme, Memonun Notifyisini Açma, Memoların Emailinize Yönlendirilmesini Sağlama, MemoServ Help Departmanı

Memo Gönderme: Send

/memoserv send nick Komutu herhangi bir nicke not bırakmak için kullanılır. Birisine memo gönderebilmeniz için hem sizin hem de karşıdaki kişinin nicki registerli ( şifreli ) ve sizin Nickinizi identify (nick şifresinize girmeniz lazımdır) etmeniz gerekir.

Memo Listesini Görüntüleme: List

/memoserv list Komutu ile size gönderilen memo mesajlarının listesini görebilirsiniz. Bir listede en fazla 20 mesaj tutabilirsiniz.(Samuray.Org IRC serverinde daha fazladır bu ayar) Eğer memoservinizde 20 mesaj varsa bunlardan herhangi birini silmeniz gereklidir. Aksi takdirde size yeni bir memo gelmez. Bazı serverlerde Memo Limiti daha yüksektir serverine göre değişir. Ayrıca sadece yeni gelen memoları listelemek istiyorsanız /Memoserv List new komutunu yazmanız gerekir.

Memoları Okuma İşlemeleri: Read

/memoserv read memonumarası Komutu ile size gelen memoları memonun Listedeki numarasını yazarak okuyabilirsiniz. Tabi memolari görebilmek ve onlari okuyabilmek için nickinizi kullanıyor olmanız ve identify etmiş olmanız gerekiyor. Ayrıca birde son gelen memoyu sadece okumak için /Memoserv read Last komutunu kullanabilirsiniz.

Memo Silme İşlemleri: Del

/memoserv del memonumber Komutu ile Okuduğunuz memoları silmek için kullanabilirsiniz. Bir memoservde en fazla 20 not bulunabilir. Bu nedenle memonuzda 20 notu tamamen bulundurmayın. Aksi takdirde size not gelmez. Bazı serverlerde Memo Limiti 20den fazladır. Memoların hepsini birden silmek istiyorsanız /Memoserv del all komutunu kullanabilirsiniz.

Memoyu Kapatma: Nomemo

/memoserv limit 0 Bu komutla memoserv limitinizi 0 yaparak size memo gelmesini engelliyorsunuz. Kimse size memo atamaz. Eğer size tekrar birilerinin memo göndermesini istiyorsanız /memoserv Limit Sayısı yapmanız gerekir.

Memo Engelleme: ignore

/memoserv ignore add nick Bu Komutla size memo göndermesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. İgnore ettiğiniz (Engellediğiniz) kişinin size tekrar memo göndermesini istiyorsanız yani onu memoserv ignore listesinden çıkarmak istiyorsanız /Memoserv ignore del nick komutunu yazmanız yeterlidir. Memoserv ignore Listesinde kimlerin olduğunu öğrenmek istiyorsanız /Memoserv ignore List komutunu yazmanız yeterlidir.

MemoServ Limit Bırakma: Limit

/memoserv Limit sayı Memoserv sayısını bu komutla belirliyorsunuz. Mesela ikiLaf IRC serverinde En fazla 50 not tutabiliyorsunuz memonuzda. Bazı Irc serverlerinde bu sayı daha çok olmaktadır. Memonuzda ne kadar limit tutabildiğinizi öğrenebilmek için /memoserv help set limit komutunu kullanmanız yeterlidir.

Memoları İşaretleme: Mark-Unmark

/memoserv mark memonumarası Bu Komutla Önemli bir memonuza işaret koyarak her seferinde o önemli memonun hangi memo olduğunu aramaya gerek kalmadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bu işaretli memoyu veya başka herhangi bir memonun işaretini kaldırmak istiyorsanız /Memoserv unmark memonunnumarası komutunu kullanabilirsiniz. Bu komut yüksek version TR-ircd lerinde mevcuttur.

Memonun Notifyisini Açma: Notify

/memoserv set notify on Bu komutla size memo geldiğinde o an online iseniz memoserv size hemen haber verecektir yani uyaracaktır.

Memoların Emailinize Yönlendirilmesini Sağlama: MailMemo

/memoserv set Mailmemo on Bu komutla size memo geldiğinde Nickserv Nickinize kayıtlı olan maile memoyu mail olarak gönderecektir. ( bildirecektir) Eğer bu özelliği kaldırmak istiyorsanız /Memoserv set Mailmemo off komutunu kullanmanız gereklidir. Bu komut yüksek version TR-ircd lerinde mevcuttur.

 

Ekleyen : - Tarih: 09 Ağustos 2017 - 03:06 - Okunma Sayısı : 1.215 views
Google
kiz sohbet

BENZER İÇERİKLER

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz
parnerlik siteleri

Partnerlik SiteleriSamuray Sohbet Odaları

bedava sohbet chat

Bedava Sohbet ChatSamuray Sohbet Odaları

Samuray Anlamı Nedir?

Samuray Sohbet OdalarıSamuray Sohbet Odaları

DİĞER YORUMLAR

Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz

İsminiz

E-Posta Adresiniz

Cevabınız

GizEMm

09 Ağustos 2017 - 13:55

Şimdi yalan yok bunlardan pek bir şey anlamadım ama emek vermişsiniz sonuçta emeğinize sağlık .

alper

09 Ağustos 2017 - 14:05

bu vermiş olduğun komutları her chat kullancısının bilmesi gereken komutlardır , kullanıp kullanmaması onlara kalmış ama bazen çok iyi iş gördüğü kesin

Samuray

09 Ağustos 2017 - 14:22

alper artık kayıtlı nicklere olmasalarda mesajlarını bırakırsın:)

Özlem

09 Ağustos 2017 - 14:42

Pek komutları bilmiyorum ama komutlar olmadan yönetim olmaz sanırım?güzel olmuş elinize sağlık.

Derya

09 Ağustos 2017 - 15:04

Böyle bir komut vermen çok güzel olmuş bence başkaları arkadaşlarmızın ismi ile gelemezlet ne güzel emeğine sağlık samuray

NazLi

09 Ağustos 2017 - 15:10

Çok Guzel olmuş ELine sagLik Seviyeli sohbet çok Guzel etmesini BiLene)

NazLi

09 Ağustos 2017 - 15:11

Elinine koluna sagLik baba GuzeL olmuş inş Daha guzel olur

NazLi

09 Ağustos 2017 - 15:13

Guzel olmuş ELine sagLik Yuregi Guzel samuray


yetiskin sohbetmirc indir

SİTE KATEGORİLERİ

Site içi Kategorilerimiz

SAMURAY TOP 10 LİSTESİ

En çok okunan içerikler

POPÜLER İÇERİKLER

En çok yorumlanan, en popüler olanlar.

SAMURAY.ORG SİTE ETİKETLERİ

Site içi Kullanılan Etiketlerimiz

SAMURAY SOHBET CHAT ODALARI

Samuray.ORG Chat Sitesi Sohbet Odaları, Uzak Dogu Spor Tutkunları Sohbet Eğlence Platformu, Samurai FM Dinle, Samurai Oyun Oyna, Samuray Arkadaşların Bu Ağda. Samuray, Samuray Nedir, Samuray Sohbetleri, Sohbet, Chat, Sohbet Odası, Sohbet Odaları, Sohbet Sitesi, Muhabbet, Chat Sitesi, Chat Sohbet, IRC Sohbet, mIRC Sohbet,
Samurai Sohbet, Chat Kanalı, Mobil Sohbet, Gezgin Sohbet, Samuray mIRC İndir, Samurai mIRC Yükle

Samuray.Org Son Olarak itibari ile guncellenmistir.